Yapay Zeka, Gelecekteki İş Toplantılarının Etkinliğini, Vücut Dilini Gözlemleyerek Değerlendirebilir

Bazı işlerin bir parçası olarak, çalışanlardan, çalışma toplantısının sonunda, yeni gerçekleşen toplantının etkinliğini değerlendirdikleri kısa bir anket doldurmaları istenir. Bu anketler çalışanlar arasında pek popüler değil, aynı zamanda bilgilendirici değeri çok azdır veya hiç yoktur.

Sunucu GeekWire, Microsoft'un çok farklı bir tasarımla ve randevuların katılımcıların vücut dilini, yüz ifadelerini, katılımcı sayısını, hatta dış koşullara göre puanlandırdığı özel bir yapay zeka sistemi ile ortaya çıkardığı bilgileri yayınlamadı. günün saati, sıcaklık vb.

Bu teknoloji , hem kişisel hem de sanal toplantılar için kullanılabilir. Ayrıca, toplanan verilere dayalı olarak, gelecekteki en faydalı toplantı olasılığını (belirli bir zaman, yer, katılımcılar vb. dahil) belirlemek mümkün olacaktır. Sistemin tamamen gereksiz toplantıları da belirleyeceği düşünüldüğünde, işveren bu sonuçlara göre şirket toplantılarını etkili olanlarla sınırlayabilir.

Her halükarda GeekWire, bunun hala bir patent başvurusu olduğuna ve Microsoft'un bunu uygulamaya başlayıp başlamayacağının şüpheli olduğuna işaret ediyor. Örneğin, bu Amerikan yazılım devi, gizlilik koruması konusuna henüz hiç değinmedi. Tüm sistemin, katılımcıları algılayan birçok kamera ve sensörün bir kombinasyonunu kullanacağı göz önüne alındığında, Microsoft, çalışanlara toplanan verilerin yalnızca kendisi tarafından değil, aynı zamanda belirli bir şirketin liderliği tarafından da kullanılacağına dair güvence verecektir (örn. bu temelde hangi sürüm gerçekleşebilir).

Bununla birlikte, bu gereksinimleri vaat etmek kolaydır, ancak daha az karşılanırlar. Örneğin, Microsoft'un Ekim ayı sonunda Microsoft 365 için yayınladığı yeni özellik olan Microsoft Verimlilik Puanı da tartışmalı. Bu araç, işverenleri evden çalışan çalışanların verimliliği hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır

Gelecekteki iş toplantılarının yapay zeka ve etkinliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş