Türkiye'de yerli elektrikli otomobil - hayallerimizin hikayesi

Türk halkı 1961'den bu yana sabırsız bir yerel araba hayalini kurmayı umuyordu. Ve bu rüya 2022'de ev arabanın yollara çıkması gerektiğinde gerçekleşmeli.

 

Türkiye'nin ev otomobili 27 Aralık 2019'da tanıtıldı. Türk otomobili yüzde 100 elektrikli. Diğer elektrikli araçlardan daha hızlı şarj olur ve yakıt maliyetleri de nispeten düşüktür. Yerli araçların 300 ve 500 kilometreye ulaşan iki farklı pil seçeneği var. Yerli arabası diğer elektrikli araçlardan daha hızlı şarj eder, ev araba tankı 30 dakika içinde doludur ve 500 kilometre seyahat edebilir. Otomobil 200 beygir gücünde 7,6 saniyede 0 - 100 km / s hızlanma kapasitesine ve 400 beygir gücünde 4,8 saniyeye ulaşıyor. Buna ek olarak, pil ömrü uzundur ve garantisi 8 yıldır. Gelişmiş teknoloji sayesinde verimliliğini kaybetmez. Benzinli ve dizel araçlarda pek çok mekanizmanın bulunmaması nedeniyle bakım maliyetleri çok düşüktür. Evde bakım maliyeti avantajlarından dolayı dikkat çekicidir.

 

Sürücü odaklı bir kokpit tasarımı var: üç kollu deri direksiyon, yüksek kaliteli malzeme ve işçilik, kapının içindeki büyük hoparlör ve gelişmiş müzik sistemi, mavi LED iç aydınlatma, sınıftaki en büyük dokunmatik ekran (10 inç veya daha fazla), büyük gösterge paneli ve ikinci bilgi ekranı, yüksek kaliteli koltukların deri döşemesi, şık havalandırma ızgaraları, küçük ve ergonomik olarak tasarlanmış metal kontrol kolu, yumuşak ve yüksek kaliteli kabin panelleri.

 

Yerli aracında holografik yardım teknolojisi de mevcuttur. Bu teknoloji ile yol detayları, tümsekler ve köprüler doğrudan aktarılacak. Sürücü, yola bakarken bu uyarıları görebilecektir. Holografik asistan teknolojisi dünyada ilk kez kullanılmaktadır.

 

Yerel arabanın adı henüz belli değil ve onu beklemek zorundayız. İsim, markanın bir sonraki pazarda lansmanı için hedef olarak kabul edilen ülkeler gibi faktörleri dikkate alacaktır.

 

Devrim, şu anda yerel elektrikli otomobilde devam eden rüyalar yolculuğuna başladı. Bazı rüyalar bile olabilir.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş