SEO

Açılımı ( Search Engine Optimization) olan bu kavramın Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olarak çevrilir.

Peki nedir bu seo? ne işe yarar? neden önemlidir?

Herhangi bir arama motorunda bir ürün aradığımızı varsayalım örneğin” bağcılar  yedekparça ust kapak contası ”, aradınız ve  ilk sayfada bulamadınız, 2. sayfaya baktınız yine bulamadınız.. 3, 4 sırayla aradığınızı bulana kadar tüm sayfaları gezer miydiniz?  Çoğu kullanıcıya göre hayır.

Şimdi bu kullanıcını aradığı ürünü sizin web sitenizde sattığınızı düşünelim müşteriniz var ,aradığı ürün sizde var, web siteniz var ama siteniz bu kullanıcının ilk bakacağı sayfalarda yok bu durumda bu ürünü hedef kitleye ulaştıramamış oluyorsunuz.

Eğer aradıklarını ilk birkaç sayfada bulamazlarsa diğer sayfalara bakmazlar kimler mi?  e ticaret siteniz de alışveriş yapabilecek potansiyelde  hedef kitleniz..

İşte burada devreye SEO giriyor..

 SEO, yeni müşterilere ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlıyor.

Web siteniz ne kadar kullanıcı dostu  veya etkileyici olursa olsun arama motoruna ilgili içeriği yazınca sizin siteniz ilk sayfalarda çıkmıyorsa hedef kitleye ulaşamazsınız.

Arama motorlarının mevcut web sayfalarını görüntülerken esas aldıkları bazı değerler var web sitelerini bunlara göre derecelendirip sıralama işlemini bu değerlendirmeye göre yapıyorlar işte sitenizin kaçıncı sırada olacağını bu belirliyor

Peki sitemiz var, hedef kitleye nasıl ulaşırız? nedir bu değerlendirme ölçütleri?

Öncelikle bu değerlendirme ölçütlerinden bahsetmek gerekirse:

Sitenizin ziyaretçi sayısı,

Güncel ve sürekli aktif olması,

Diğer web sitelerinden Backlink alması,

PageRank değerinin yüksek olması,

Sitenizde kullanmış olduğunuz <h1>,<h2>.. etiketleri,

Url yapınız,

Kullanmış olduğunuz keywordler,

Sitenizin reklamını, içeriğinin paylaşımını yapan sosyal medya hesapları ..

Vs .

etkenleri sayabiliriz .

Bu işlemleri yapacak bilgi, eleman ve  zamanınız yoksa bu işi sizin için yapıyoruz. Hedef kitlenize daha kolay ulaşmanızı sağlıyoruz..  http://www.yuceyazilim.com.tr/urunlerimiz/kurumsal-seo

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş