Microgame - Kodlama bilgisi olmayan 3D LEGO

Kodlama bilgisi olmadan ve tamamen ücretsiz olarak bir saatten kısa bir sürede kendi 3D LEGO oyunumuzu oluşturalım. Kodlamayı bilmeden kendi oyununuzu nasıl hızlı ve kolay bir şekilde oluşturacağınızı soruyorsunuz. LEGO Games ve Unity, yeni bir Microgame projesi geliştirdi.

Projenin bir parçası olarak, kodlama konusunda herhangi bir bilgi veya deneyim sahibi olmadan kendi kısa 3D oyununuzu bir saatten daha kısa sürede ve tamamen ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz. Çocuklar bile kolaylıkla oluşturabilir. Şirkete göre oyun özellikle geleneksel LEGO küplerini seven herkes için uygun.

Ve yeni oyununuza nasıl başlayacaksınız?

Kendi oyununuzu oluştururken tüm olasılıkları kullanabilmek ve bunu nasıl yapacağınızı bilmek için Unity eğitimlerini gözden geçirmeniz önerilir. Microgame'in daha geniş seçeneklerinden yararlanmak isterseniz, diğer ayar seçeneklerine erişmenizi sağlayacak olan Creative Mods veya Asset Store ile çalışabilirsiniz. Şirket ayrıca, el yapımı bir oyunu paylaşırsanız elde edebileceğiniz özel bir Knight's Kingdom paketi hazırlıyor. Bir diğer uzmanlık alanı ise Game Jam'e 19 Kasım'a kadar katılanlar için Danger Zone.

LEGO Games ve Unity, Brick Link ile birlikte çalışır. Bu dünyaca ünlü markanın sanal pazar yeri olan LEGO hayran topluluğu için aynı adı taşıyan en büyük çevrimiçi platformu çalıştırır. Ortaklıkları sayesinde eşyalar LEGO pazarından kendi oyununuza aktarılabilir.

Tüm projenin arkasında ne var?

Unity'ye göre, tüm proje hiç deneyimi olmayan veya çok az deneyimi olan yeni gelişen oyun geliştiricilerini destekleme çabasında. Microgame projesi aynı zamanda oyun motorunun yeteneklerinin son yıllarda nasıl geliştiğinin de harika bir örneği.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş