Meta'nın Sanal Para Birimi "Zuck Bucks" Üzerinde Çalıştığı Bildiriliyor

Meta, kripto para birimi Diem'den vazgeçti, ancak Financial Times'ın yeni bir raporuna göre, diğer finansal ürünlerle sona ermekten çok uzak. Facebook ve Instagram'ın ana şirketinin, çalışanların "Zuck Bucks" olarak adlandırmaya başladıkları bildirilen sanal bir para birimi de dahil olmak üzere, yanmakta olan başka demirleri olduğu bildiriliyor.

 

Adını Meta'nın kurucusu, başkanı ve CEO'su Mark Zuckerberg'den alan Zuck Bucks'ın bir kripto para birimi olması pek olası değil. Meta, şirket tarafından merkezi olarak yönetilecek uygulamalarda belirteçleri tanıtmaya kararlıdır. Bu tür jetonlar, Robux satan büyük bir iş kuran popüler çocuk oyunu Roblox'taki Robux para birimi gibi oyun uygulamalarında kullanılır ve Meta bu başarının bir kısmını platformlarında taklit etmeye çalışabilir.

 

Meta da blok zinciri ürünlerinden tamamen uzaklaşmadı. Örneğin, Facebook'ta NFT yayınlama ve paylaşma ile ilgilenir. Şirket, bu etkinlik için Mayıs ortasında bir pilot proje başlatmayı planlıyor ve ayrıca "NFT sahipliğine dayalı Facebook gruplarına üyelik" olasılığını test etmeye hazırlanıyor.

 

Ayrıca Meta, örneğin Facebook gruplarında, anlamlı katkılar için ödül olarak verilebilecek sosyal belirteçleri veya itibar belirteçlerini inceler. Buna ek olarak, şirketin küçük işletme kredileri gibi geleneksel finansal hizmetlerle uğraştığı görülüyor.

 

Zuck Bucks'ın veya diğer projelerin iş hakkında nasıl konuştuğunu ve Meta'nın son zamanlardaki bazı zorlukların üstesinden gelmesine nasıl yardımcı olduğunu göreceğiz. Ancak, üst düzey bir kişi, Facebook'un planlarının büyük bir hayranı gibi görünüyor, eski Twitter CEO'su Jack Dorsey. Senden ne haber? Facebook planlarının hayranı oldunuz mu? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş