M-Ticaret Hakkında 4 Önemli Gerçek

Son 18-24 ayda, mobil ticaret ana akım haline geldi. İnsanlar artık çoğu e-ticaretin mobil cihazlar tarafından yürütüldüğünün farkında. M-ticaret gelirinin 2021 sonunda 3,56 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu, 2020-2,91 trilyon dolar için bildirilen toplam gelirlerin %22,3'ünden fazla bir artışı temsil ediyor. M-ticaret büyüme istatistikleri, 2016'dan bu yana m-ticaretin yılda ortalama %33,8 artış gördüğünü gösteriyor! Her perakendeci, mobil cihazlara odaklanması gerektiğini artık biliyor.

Ne yazık ki, piyasada önemli bir bilgi boşluğu var. Mobil ticaret yeni bir alandır ve çok verimli olduğu için büyük bir kandırmaca ile çevrilidir. Bazen bu kandırmaca, işletmelerin kilit ve eyleme geçirilebilir gerçeklerin ne olduğunu bulmasını zorlaştırır.

Bu makalede, mobil ticaret hakkında bilmediğiniz 4 kritik gerçeği size vererek bunu değiştireceğiz.

1. Mobil Mağaza Zaten Bir Masaüstü Bilgisayardan Daha Büyük.

Blogumuzun çoğu okuyucusu gibiyseniz, bir bilgisayardan çalışıyorsunuz. Bu, bir dizüstü bilgisayar veya ofis bilgisayarının önünde çok zaman geçirdiğiniz anlamına gelir. Bu size çoğu insanın masaüstü bilgisayarlardan (dizüstü bilgisayarlar dahil) İnternet erişimi olduğu izlenimini verebilir.

Ancak hayır. Mobil cihazlar halihazırda Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve diğer gelişmiş ülkelerdeki tüm trafiğin %50'sinden fazlasını kontrol ediyor. Dünya çapındaki tüm e-ticaret trafiğinin %62'sinden fazlasını yönetiyor. Size inanılmaz gelebilir - ama bu doğru ve işte nedeni.

Yüz milyonlarca Afrikalı ve Asyalı tüketici yalnızca akıllı telefonlarından internete sahip. Sonuç olarak, Asyalı perakendeciler - özellikle Güneydoğu Asya ve Çin'deki - tamamen m-ticarete odaklanmış durumda.

ABD ve İngiltere'de, yeni nesil akıllı telefon uygulamaları, bir bilgisayar web sitesi kadar iyi bir perakende satış ortamı sunuyor. Bu nedenle insanlar daha çok tablet, telefon veya mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda etkinliklerin bir kombinasyonunu kullanarak alışveriş yapmayı tercih ediyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı, giderek artan sayıda küresel marka, gelirlerinin çoğunun mobil cihazlardan geldiğini fark ediyor - bir sonraki bölümde ele alınacaktır.

2. Dijital Gelirin Birincil Kaynağıdır.

Giyim perakendecisi ASOS, web sitesi ve mobil cihaz gelirinin %50'sinden fazlasını şimdiden elde ediyor. Bu harika - ve çoğu marka hala bu rakamdan çok uzakta. Bununla birlikte, Adidas ve Nordstrom dahil olmak üzere çoğu büyük marka, çevrimiçi satışlarının %50'sinden fazlasını mobil cihazlardan almaktadır.

Bu neden oluyor?

İlk olarak, masaüstü bilgisayarlar sınırlayıcıdır. Telefonunuz ise 7/24 yanınızdadır. Bu, müşterilerinizin olduğu her yerde olabileceğiniz sonsuz sayıda temas noktası oluşturur. İkincisi, büyük markalar çok çeşitlidir. Ancak, fiziksel bir mağazada gezinmek fiziksel olarak sınırlayıcıdır ve bunu bir bilgisayardan yapmak elverişsizdir. Mobil cihazlar bu sorunu giderir ve insanların ek içerik görmesini engelleyen fiziksel (ve zaman) kısıtlamalarını kaldırır. Yani bakacak olursak mobil cihazlar, nerede olurlarsa olsunlar insanlara ulaşmanızı sağlar.

3. Birinci Sınıf Bir Uygulama Oluşturmak Karmaşık Değildir.

4 yıl öncesine kadar mükemmel bir mobil uygulama oluşturmak zordu. DIY geliştiriciler güvenilmez ve kısıtlayıcıydı. Çerezleri kesmek için bir tasarım ve özellik setine sahip olmak istemiyorsanız, sizden binlerce dolar alan geliştiricileri işe almanız gerekiyordu.

O zamandan beri işler dramatik bir şekilde değişti. Bugün Prestashop, Lightspeed, Magento üzerine kurulu herhangi bir mağazayı birinci sınıf bir uygulamaya dönüştürebilirsiniz. Ne yazık ki pek çok kişi Yüce Yazılım'ı kullanarak global bir uygulama oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu hala bilmiyor. İdeal olarak, her satıcı bir an önce m-ticarete girmek ister. Birincisi, daha önce sahip olmadığınız pek çok yeni perakende fırsatı elde ettiğiniz için. İkincisi, çünkü bu teknolojinin büyüme için hala çok yeri var. Ne kadar erken başlarsanız, bilginizi geliştirmek ve rekabette bir adım önde olmak için o kadar çok zamanınız olacaktır.

Ne demek istediğimize bir örnek olarak, Adidas gibi markaların yenilik yapmak için mobil cihazları nasıl kullandığına dair bir sonraki noktamıza bir göz atın.

 

4. Mobil Sadece E-ticaret İçin Değildir.

Adidas, gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalardaki alışverişleri kişiselleştirmek için mobil uygulamasını kullanıyor. Özellikle Adidas, tüketicilere bir test sunar ve mağazadaki kullanımları hakkında bilgi toplar. Ardından, bu verileri kullanılabilir hale getirmek için Salesforce'u kullanır, kullanıcıları istedikleri öğelere yönlendiren, yüksek oranda dönüşüm sağlayan mağaza içi CTA'lar. Ayrıca verileri, kullanıcılara blog gönderilerini, ürün sayfalarını ve sitedeki diğer içerikleri daha fazla satmaya yardımcı olacak şekilde hedeflenmiş bir şekilde göstermek için kullanır.

İşte mobil uygulamaları kullanmanın bir yolu: fiziksel mağazaları dijital bilgilere bağlayın. Birinci sınıf, verimli ve gelecekte çoğu perakendecinin yaptığı bir şey olacak. Ve perakendecilerin gelecekte e-ticaretin üstesinden gelmek için mobil uygulamaları kullanacağı birçok yoldan sadece biri.

Mobil cihazlarımıza ve onlarda depolanan verilere yanıt veren mağazalarda azınlık grubu tarzında reklamlarla karşılaşabiliriz. Bu gerçekleştiğinde, m-ticaret deneyimine sahip markalar pazarda zengin bir şekilde ödüllendirilecek, bu da 2021'de mobil cihaza geçmeyi düşünmek için başka bir neden.

Yüce Yazılım, dünya çapındaki perakendecilerin ve acentelerin premium e-ticaret ve perakende uygulamaları oluşturmasını sağlar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş