Lego Kitine Göre Otonom Yükleyici

Lego kitinin sadece çocuklar için bir oyuncak olmadığını, başka amaçlar için de kullanılabileceğini defalarca duyduk. Ancak şimdi, inşaat araçları alanına otonom teknolojiler getirmek isteyen Volvo tarafından buna bir kez daha şahit olduk. Böyle bir makinenin tasarımı, doğrudan Lego modellerinden birinden - özellikle 42081 Lego Technic Konsept Tekerlekli Yükleyici Zeux'den esinlenmiştir. Bu modelin mekanizmalarına ve şekline dayanarak, daha sonra LX03 kendinden direksiyonlu tekerlekli yükleyici prototipini tasarladı.

LX03 yükleyicinin birkaç ilginç özelliği vardır - örneğin, 5 tona kadar yük taşıyabilir veya insan işçilerle işbirliği de dahil olmak üzere çeşitli durumlarda kararlar alabilir. Diğer avantajları, lejyon tipinden öğrendiği şaşırtıcı modülerliği içerir. Volvo'nun müşterinin ihtiyacına bağlı olarak yalnızca bir veya iki değişiklik yapması ve daha büyük veya daha küçük bir yükleyici oluşturması gerekiyor.

Görevin zorluğuna bağlı olarak tek bir şarjla sekiz saate kadar dayanabilen tam elektrikli bir araç olması da şaşırtıcı değil (bu, normal bir çalışma gün içinde kolayca kullanılabilir olması gerektiği anlamına gelir).

Ancak prototip, bunun seri üretilmesi gereken bir model olduğunu göstermiyor. Her durumda, otonom ulaşım, yapay zeka ve inşaat sektörünün karbondan arındırılması alanında ileriye doğru atılmış büyük bir adımı temsil eden bir başarıdır. Ve elbette, LX03 yükleyicinin doğrudan LEGO küplerinden yapılmış plastik bir modelden esinlenilmiş olması da önemli bir değere sahip.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş