Karmaşık Sorunlara Basit Çözümler

Yüce Yazılım, günümüzde diğer şirketler gibi karmaşık sorunlara da basit çözümler seçmiştir. Yazılım, işletmeler için çok güçlü bir yardımcı haline geldi ve şirketlerin günümüz çağında işleyişini iyileştirdi. Toplumdaki hemen herkes yazılım adı verilen gizemli şeylerle ilgilenir. Diğer yazılım aktivatörleri, iş başarısı üzerinde büyük etkisi olan ve bu nedenle büyük bir sorumluluk taşıyan yazılım araçlarına sahiptir. Birçok işletme yazılım mühendisleri aracılığıyla kurulur.

Önemli olan şu soruyu sormalıyız. İnsanların karşı karşıya kaldıkları teşvikin yansıması nedir: kapsamlı bir çözüm veya mümkün olan en basit çözümle ilgileniyorlar mı?

Genellikle Agile ile ilişkilendirilen mühendislik uygulamaları, tasarım ve uygulamadaki sadeliğe önemli ölçüde odaklanır. Uygulama ve kullanıcı değerlendirmesinden dolaylı ve erişilebilir geri bildirimlerle oluşturulan yeni tasarlanmış tasarım, geri bildirim proje çalışması geri bildirimi olmadan önce projeyi yürütmek için tasarlanmış orijinal tasarımdan daha kolaydır. Birim düzeyinde otomatik testler, test kapsamının kolay ve sürdürülebilir güvenliğini sağlar ve tehdit hatalarının karmaşıklığı muhtemeldir.

Agile yaklaşımı, diğer şeylerin yanı sıra, teslim edilen ürünün karmaşıklığının azalmasına yol açar. Çapraz fonksiyonel yerel yönetim ekipleri, kötü bir durumda olmasalar da, geleneksel itfaiyecilerin matris organizasyonlarından daha az karmaşıktır. İletişim kalıpları daha kolay ve daha doğrudan. Koşulları dengeleyen ve takımdaki sorun alanını daha iyi anlayan yüksek uzmanlardan oluşan genel temsilciler ekibine öncelik vermek. Çözümün küçük dilimlerinin hızlı bir şekilde teslim edilmesinin nedenleri, ekibin projenin zaman ufku içinde çalışmasına ve "ziyaretçi asılı meyveye" odaklanmış, güvenlik arayışına, ekibin sorunun en iyi anlaşılabilir kısımları üzerinde çalışmasına yol açar ve anlayışlarını daha da genişletir.

Çözümün temeli olarak kalması gereken ortak bir anlayış geliştirmek için agile çerçeveler ve projeye dahil olan tüm taraflar kullanabilen müşterilerle sık işbirliği yapılmalıdır. Farklı gereksinimlerin ortak bir şekilde anlaşılması, her zaman bir aklın veya kötü görüşlü bir grubun anlaşılmasından daha az karmaşık ve daha az sıfırdır, bu da daha kolay bir çözüme yol açar.

Yazılım geliştirme işi değiştikçe, alıcılar daha karmaşık sorunları ele alır ve daha kapsamlı çözümler sunar. Karmaşıklığı, öğrenen ve bağlantı kuran ve diğer kullanıcılar arasında ortak bir anlayış için çabalayan iletişim kuran yolcuların kontrolü altında tutun.

Ve ilginç bir sonuç olarak, "basit, kolayca tut" veya "aptalca basit tut" kısaltması olan KISS kısaltmasını biliyorsunuz, 1960'ta ABD Donanması'nın tasarım şefine benziyor. Basit, karmaşık değil; basitlik; bu nedenle, gereksiz bileşenlerin tasarımında ve yanlış kullanımında anahtar bir unsur olmalıdır. Sonuç olarak tavsiye: "Basit, kolayca tutun", "Basit ve kolay tutun," "Basit ve anlaşılır olun," "Küçük ve basit tutun" veya "Çok basit tutun."

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş