Hoşgeldin Meta

Çeşitli etkinlikleri ve yönlendirmeleri kapsayan Facebook, adını Meta olarak değiştirdi.

 

Bu sert adımın nedenlerinden biri, şirket başarısının başlangıcının arkasındaki şirket adının dünyanın en büyük sosyal ağıyla çakışmasıydı. Ancak diğer sosyal ağlar veya donanım geliştiren Oculus markası şirketin portföyüne eklenmeye başlandı. Bu nedenle Facebook yönetimi, şirketin adını ve sosyal ağı ayırmaya karar verdi.

 

Dünyanın Meta ismine alışması şüphesiz biraz zaman alacak. İlk bakışta bu çok normaldir. Meta versiyon kavramına atıfta bulunur, yani internetin kullanımını baştan aşağı değiştirecek iddialı bir emici üst yapı. Başlık, Ready Player One gibi eserlere atıfta bulunur. Yalnızca bu yıl, Facebook yönetimi (şimdi Meta) vizyonu 10 milyar dolardan fazla destekledi. Zuckerberg, şirketinin gelecekte bu alanın merkezi olacağını düşünüyor.

 

Profesyonel halk, bu yeniden adlandırmanın zamanlaması hakkında spekülasyon yapıyor. Zuckerberg'in bunu yarım yıldan fazla bir süredir planladığı bildirildi, ancak şirketin dahili belgelerinin sızdırılmasından sonra Facebook'un büyük bir eleştiri dalgasıyla karşı karşıya olduğu bir zamanda geldi. Sosyal ağın kendisi olan birkaç toksik özelliğin, karı artırmak için desteklendiğini ortaya koyuyorlar. Üstelik buna karşı savaştığını alenen ilan etmesine rağmen.

 

İsim değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni ismi beğendiniz mi? Siz Olsanız Hangi ismi seçerdiniz? Görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş