Google, Geliştiriciler İçin Android 13'ün İlk Önizlemesini Paylaştı

Google, Android 13'ün ilk geliştirici önizlemesini yayınladı. Android'in bir sonraki sürümü, özellikle gizlilik, güvenlik ve geliştirici üretkenliği açısından değişiklikler sunacak gibi görünüyor. Kullanıcılar, cihazdaki tüm medya dosyalarına izin vermek zorunda kalmadan belirli yerel veya bulut fotoğraflarını daha güvenli bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir sistem fotoğrafı seçiminin keyfini çıkarabilir.

 

Android 13, kullanıcının konum bilgilerini açıklamadan yakındaki Wi-Fi ağlarını bulmaya ve bunlara bağlanmaya yardımcı olmak için yakındaki Wi-Fi cihazlarına izinler ekler. Mevcut konumunuzu bilmesi gerekmeyen uygulamalar, GPS erişimine ihtiyaç duymadan bağlanabilir.

 

Ayrıca Google, Material You renk paletini uygulamalarının ötesinde tüm uygulama simgelerine genişletecektir. Bu, sistemin duvar kağıdınızdan oluşturduğu renkleri simgelere uygulamasına karar vermenize ve izin vermenize olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca her uygulama için farklı bir dil ayarlayabilecekler. Google Play'deki animasyonlar ve efekt iyileştirmeleri ve özellik güncellemeleri de iyileştirilecektir.

 

Android 13'ün gelmesini bekleyemezseniz Google, ilk betayı bu yıl Nisan ayında yayınlamayı planladığını söyledi. Kararlı sürüm, önceki yıllarda olduğu gibi Haziran-Temmuz ayları arasında planlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş