Geleceğin En İyi Mesleği 2019

Amerika merkezli bir iş ve meslek tahmin sitesi Kiplinger'deki uzmanların 773 meslek içerisinde yapmış oldukları araştırma neticesinde en kötü ve en iyi meslek seçeneklerini belirlemişler.

2019 yılının en iyi mesleği geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi Yazılım olarak seçildi. Bu tercih günümüz teknolojisinin ilerleme hızı ve Yapay Zekâ teknolojisine yapılan yatırımlar nedeni ile bizi hiç şaşırtmadı. Bilindiği üzere Google artık donanımsal yatırımı durdurup, yatırımlarının büyük bir kısmını Yapay Zekâya ayıracaklarını açıkladı. Artık akıllı olmayan gündelik kullanım cihazları demode olmaya başladı, evlerimiz, arabalarımız, ofislerimiz vb. tüm alanlar artık teknoloji ile iç içe. 

İstatistiklere göre geleceğin en iyi meslek sıralaması: 

  1. Yazılım (Uygulama) Geliştirici
  2. Hemşire
  3. Sağlık Hizmetleri Müdürü
  4. Mali Yönetici
  5. Pazarlama Analisti
  6. Bilgisayar Sistemleri Müdürü
  7. Bilgi Güvenliği Uzmanı
  8. Doktor Yardımcısı
  9. Doktor
  10. Fiziksel Terapist

Görüşüne göre bütün yıllar olduğu gibi 2019 yılının da en favori mesleği Yazılım Geliştirme olacak. Biz Yüce Yazılım ailesi olarak henüz bu mesleğin ilgili bölümlerinde okuyan Lise ve Yüksek Okul segmentinde ki öğrencilerin yetişmesi için kadromuzda her daim stajyer öğrenci bulundurmaya özen gösteriyoruz.

Doğru meslek seçimi için gençlerin her zaman yanınızdayız.

Bu günün gençleri ve öğrencileri hepimizin geleceği olduğunuzu lütfen unutmayın. Projelerinize kuluçka merkezi ve destek olmak için Yüce Yazılım Grup şirketleri olarak her zaman hazırız. Proje ve fikirleriniz için ihtiyacınız olan gelişim sürecinde ofisimizi kullanarak startup aşamasına kolayca geçebilirsiniz.

 

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş