B2B'den B4B'ye

İlk önce İşletmeler Arası İş (B2B) tanımlamalıyız. B-to-B olarak da adlandırılan B2B, tüketiciler değil işletmeler arasında var olan bir işlem türüdür. Bu terim, internet fenomeni zirvede olduğunda 1998'de popülerlik kazandı. Birçok B2B varyasyonu - B2B girişi, B2B alıcıları, B2B pazarlaması, B2B satışları, B2B pazar yeri, B2B e-ticaret, B2B yazılımı, B2B teklifleri, B2B2C ve hatta B2B2G (G devlettir).

Yeni dünya düzeni olan Business for Business'a (B4B) kadar her şey yolunda gitti. Başarılı işletmeler (Uber, AirBnB, Tesla, Alibaba, KickStarter) başka bir paradigma ile değer yaratır - ağ, işbirliği, topluluk, sosyal amaç ve açıklık. İşletmeler, işletmeler ve tüketiciler için oluşturulmuştur. Müşterilerinin amacına ve ihtiyaçlarına uygun olarak inşa edilmiş şirketlerdir. Toplulukta çok sayıda satıcı ve alıcı olabilir.

Birisi için bir şey yaptığınızda sadece kendinizle ilgilenmezsiniz. "FOR" edat eylemi insanileştirir. Eylem ve yön sağlamaktan iş yapmaya ve başka bir iş için neler yapabileceğinizi düşünmeye geçersiniz. Bu şekilde iş empatisine hemen girersiniz. B4B dile empati kurarsınız.

B4B düşünceyi sizden müşterilerinize kaydırır. Söylediğiniz ve yaptığınız her şeye anlam ve empati getirir. Zaman içinde işinizi müşteriye yakınlaştırabilir. Her şey bir edat değişikliği ile başlar - "to" yerine "for" yazın.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş