Arrival ve Uber, Araba Paylaşımı İçin Tasarlanmış Bir Elektrikli Araba Geliştiriyor

Arrival, Birleşik Krallık'ta çok umut verici bir start up firmasıdır. Hedef olarak mevcut olan elektrikli arabalarını geliştirmeyi tercih ettiler. Şimdi firma, yolcu taşımacılığına yönelik bir elektrikli otomobil üzerinde işbirliğini onayladığı küresel bir marka olan Uber ile birleşti. Bu araba bahsi geçen Uber'e özel olmayacak. Arrival, Uber gibi hizmetler sunan düzenli sürücülere ulaşmayı planlıyor.

Açıklanan işbirliğiyle birlikte, her iki şirket de aracın planlanan iç tasarımının birkaç fotoğrafını yayınladı. Bu, tasarımın çalışan bir versiyonudur ve kontrollerin ayrıntılı bir incelemesi de dahil olmak üzere otomobilin iç tasarımının son halinin yıl sonuna kadar hazır  bekleniyor. Gerçek otomobil üretiminin ise 2023'ün sonunda olması bekleniyor.

Araba, yolculara ve sürücülere maksimum konfor sağlamak için modifiye edilmiştir. Ön yolcu koltuğu, yolculardan biri için geniş bir diz mesafesi yaratacak şekilde tamamen öne doğru hareket ettirilebilir. Otomobilin tüm koltukları tamamen yerinde olsa bile, çok fazla alan var. Buna ek olarak, tasarımcılar, sürücü koltuğunun tüm gün oturabilecek şekilde özel olarak tasarlandığını iddia ediyor.

Üretimciler otomobilden devrim niteliğinde bir değişiklik olarak bahsetmiyorlar; tam tersine daha önce hiçbir yerde kullanılmayan yüzlerce küçük iyileştirme ve tasarım değişikliği getirildiğini savunuyorlar. Elektrikli otomobil seçimi kesin olarak görülüyordu, çünkü bu otomobil sadece sıfır emisyonla gidebildiği alanlarda bile hareket edebiliyor. Büyük şehirlerde muhtemelen daha fazla olması bekleniyor.

Yüce Yazılım ailesi olarak fikirlerinizi de merak ediyoruz. Yorumda bize bildirin.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş