5 Garip İş Rolü ve Yaptıkları

5 Garip İş Rolü ve Yaptıkları

 

iş, iş rolü, tuhaf, teknoloji, siber tehdit avcısı, siber, kurumsal mimar, mutluluk mühendisi, işe alım müjdecisi, yalın Sensei, yazılım, Yüce Yazılım

 

İş pozisyonları son 30 yılda çok değişti. 1990'da biri size bulut mimarının ne olduğunu sorsa, muhtemelen birinin cennette evler tasarladığını hayal edersiniz. İş piyasası çok hızlı bir şekilde adapte olup değiştiği için en son trendlere, becerilere ve iş unvanlarına ayak uydurmak önemlidir.

 

Job Board House of Talent'taki en tuhaf beş işe bir göz atıyoruz. Bu rolleri duymadıysanız, onlara bir şans verin. Hayalinizdeki kariyeri bulabilirsiniz.

 

1. Siber Tehdit Avcısı

Bu, tehdit avcıları veya tehdit algılama mühendislerinden oluşan bir ekibin liderliğinde üç ila beş yıllık deneyime ve siber tehdit algılama, kötü amaçlı yazılım analizi ve tersine mühendislik, siber tehdit istihbaratı ve dijital adli tıp ve olay müdahalesinde kanıtlanmış uzmanlığa ihtiyaç duyacağınız bir uzmanlık alanıdır.

 

2. Kurumsal Mimar

Girişimci bir mimar mı? O kadar da sıra dışı değil tabii. Ah, kurumsal mimar, peki bu nedir? Özetle, bir kurumsal mimar, kurumsal ağları ve BT hizmetlerini denetler. Kurumsal yazılım ve donanımın izlenmesinden, geliştirilmesinden ve güncellenmesinden sorumludurlar. BT departmanındaki en kıdemli pozisyonlardan biridir.

 

Bu role başvurmak için, bir ekip üyesi veya ekip lideri olarak mimarinin bir veya daha fazla alanında (kuruluş, iş, bilgi, uygulama veya teknoloji) çalışan beş veya daha fazla yıllık deneyime sahip olmanız gerekir. Ayrıca kurumsal mimaride sertifikalara ihtiyacınız olacak ve bulut, çevik veya platform çözümleri güçlü bir artı.

 

3. Mutluluk Mühendisi (veya Yönetici)

Mutluluk mühendisi veya yönetici rolleri müşteri hizmetlerindedir ve bunlar, geliri ve müşteri sadakatini sürdürmek için en iyi yöntemlerin belirlenmesinde yer alan kişilerdir. Görevleri, belirli bir marka, ürün veya hizmetten gerçekten memnun kalmaları için müşterileri şaşırtmak ve memnun etmektir.

 

4. Bir Evanjelistin İşe Alınması

Dini çağrışımlara rağmen, bu aslında bir işe alım içgörü danışmanıdır, bu nedenle farklı türden bir inanan olmanız gerekir. İşe alım misyonerleri genellikle danışanlarla, genellikle danışmanlık rollerinde çalışırlar ve onların işe alım sorunlarını çözmelerine yardımcı olur. Genellikle endüstri gazileri ve endüstri uzmanlarıdır, bu nedenle onları endüstri konferanslarında ve web seminerlerinde konuşurken buluruz.

 

Bu, yetenek edinme stratejisi ve işe alım pazarlamasında kapsamlı deneyim gerektiren üst düzey bir roldür. İşe alım müjdecileri halkla tanışmayı ve farklı kitlelere sunum yapmayı sevdikleri için işvereninizin markasını bilmek önemlidir. Satış, pazarlama, mühendislik, müşteri başarısı ve diğer birçok dahili ekiple yakın ilişkileri kolaylaştırırlar. Veriler ve içgörüler, iş başarısını yönlendirdikleri için bu rolde kilit öneme sahiptir.

 

5. Lean Sensei

Japonca ve Çince'de kullanılan yüceltici bir terim olan Sensei, "öğretmen" olarak tercüme edilir. Lean, teknik ve faaliyetlerin sürekli iyileştirilmesi süreci olan teknoloji endüstrisinde çok iyi bilinen bir metodolojidir.

 

Lean Sensei, Yalın Usta olarak da bilinir ve rolü, eğitim materyalleri geliştirmek ve Lean Liderleri ve uygulayıcılarına talimat vermek de dahil olmak üzere şirketin Lean çabalarını yönetmek için ekibiyle birlikte çalışmaktır. Ayrıca projelere rehberlik eder, proje yığınını yönetir ve daha büyük projelere öncülük ederler.

 

Bu rollerden herhangi biri ilgini çekti mi? Alışılmadık bir pozisyonda çalışmak ister misiniz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşın veya bize bir e-posta gönderin.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş