2021'de 5 E-Ticaret Trendi

E-ticaret parakendede devrim yaratarak modern müşterilerin çevrimiçi alışveriş yapmasını kolaylaştırdı. Başlangıçta, e-ticaretin sınırlı seçenekleri vardı, ancak şimdi bu sınırlar aşılmış durumda. Özelleştirme, iyileştirilmiş iade politikaları veya iyileştirilmiş entegrasyon olsun, tüm bu değişiklikler e-ticaret dünyasını fırtınaya dönüştürdü. Ve 2021 yılı, e-ticaret dünyasını daha da geliştirecek gibi gözüküyor.

E-ticaretin geleceğinin nasıl olacağını merak ediyor musunuz? Çevrimiçi işletmenizin başarısını hangi trendlerin etkileyeceğini mi görmek istiyorsunuz? İşte 2021 için dikkat etmeniz gereken en önemli 5 e-ticaret trendi.

1. COVID-19'dan Sonra Elektronik Ticaretin Geleceği

Kuşkusuz, e-ticaret trendleri üzerindeki en büyük etkilerden biri - en büyüğü değilse de - COVID-19'dur. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, koronavirüsle savaşmak için aylarca sosyal hareketi engellemek için dükkanları kapatıp abluka altına aldıkça, giderek daha fazla insan mal satın almak için çevrimiçi alışverişe yöneliyor.

Ve uzmanlar, koronavirüsün etkisinin yalnızca e-ticarette kısa vadeli bir artış olmayacağını, aynı zamanda COVID-19'dan sonra bile kalıcı olacağını tahmin ediyor. Bunun nedeni, insanların, dijital alışverişe yönelik davranışlarında kalıcı bir değişikliğe neden olması muhtemel olan temassız ödemelerin rahatlığından ve avantajlarından yararlanacak olmalarıdır.

2. Kategorilere Dikkat Edin

2020'de, ambalajda lider olarak çeşitli "pandemik alışveriş kategorileri" ortaya çıktı. Temel ürünler, yerinde eğlence ve yurtiçi projeler rekor bir yıl kaydetti, ancak en büyük öne çıkan kategoriler yiyecekler.

Covid-19 salgınından önce, birçok mağaza yiyecek siparişlerini almak ve teslim etmek için seçeneklerini zaten oluşturuyordu. Yakın zamana kadar, gıda endüstrisinde nispeten küçük bir nişti, ancak büyüyordu. Bununla birlikte, salgın sırasında veriler, çevrimiçi yiyeceklerin popülaritesinin patladığını gösteriyor.

Bir PwC Global araştırması, ankete katılanların % 63'ünün sosyal mesafe için daha önce internetten veya telefonla daha fazla yiyecek satın aldığını ve sosyal mesafe önlemleri kaldırılsa bile ankete katılanların % 86'sının internetten yiyecek satın almaya devam etme olasılığının yüksek olduğunu açıkladı.

3. Genç Tüketicilerin İş Ortamını Değiştirmesi

Bir koronavirüs salgınının e-ticaret üzerindeki etkisi inkar edilemez. Tüketicilerin yarısından fazlası (% 54), koronavirüse maruz kaldıktan sonra çevrimiçi harcamalarını artırdı. Çevrimiçi alışverişe doğru bu değişim her yaştan tüketiciye yansımaktadır; Bu e-ticaret eğilimi esas olarak genç nesilden kaynaklanmaktadır.

Bu, gelecekte bir e-ticaret işletme sahibi olarak satış potansiyelinizi artırmak için genç nesile odaklanmanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak için, sosyal medya pazarlama çabalarınızı artırmayı düşünün. Bağımsız markalardan satın alan genç tüketicilerin yarısından fazlası, onları sosyal medya aracılığıyla keşfediyor - diğer yaş gruplarından daha fazla.

4. Elektronik Ticarette Sosyal Medyanın Rolünün Geliştirilmesi

Sosyal ağlarda alışveriş yapanların sayısı da hızla artıyor. Facebook ve Instagram Checkout'ta "Satın Al" düğmesinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, sosyal medya e-ticaret dünyasında önemli bir rol oynuyor.

Sosyal medya, bir şeyler satın alma şeklimiz de dahil olmak üzere günlük yaşamda yaşama şeklimizi değiştirdi. Bu, markaların marka keşfi için harika bir platform olan sosyal medyadaki konumlarını nasıl iyileştireceklerini düşünmeye başlamaları için harika bir fırsat. Tüketiciler farklı sosyal medya türlerinde daha fazla zaman geçirdikçe, e-ticaret işletmeleri, hedef kitleler tarafından keşfedilme şanslarını artırmak için etkili Instagram kişilerinden yardım alabilir.

Video paylaşım uygulaması, e-ticaret unsurlarını dahil etmek için çalışıyor ve en son çabaları, kullanıcıların profillerine veya videolarına satın alınabilir bağlantılar eklemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği test etmeyi içeriyor. Bu, bir bağlantıya tıklayan kullanıcıların siteye erişmek için uygulamadan ayrılmak zorunda kalmadan TikTok'taki bir URL'ye veya başka bir uygulamaya yönlendirileceği anlamına gelir.

Bu sosyal medya platformları, ilham verici kanallar olarak hareket eder ve insanlar kanallarında gezinirken markaların fırsatları keşfetmesine izin verir. Sosyal medya günlük hayatımızın düzenli bir parçası olmaya devam ettikçe, e-ticaret trendlerini etkileme yeteneği sadece artacaktır. Bu nedenle markaların sosyal medya stratejilerine bir alışveriş yaklaşımı getirmesi gerekiyor.

5. Artırılmış Gerçeklik, Alışveriş Yapma Şeklimizi Değiştiriyor

2022'ye kadar 120.000'den fazla mağaza, Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanacak ve çok daha zengin bir alışveriş deneyimi sunacak. Bu sektörde RR kullanımı, perakende ve çevrimiçi alışveriş yapan iş gücü tarafından yönlendirilecektir. İnsanların çevrimiçi alışveriş yaparken sahip oldukları temel endişelerden biri, ürünü kendi gözleriyle görememeleridir. AR teknolojisi, bu boşluğu kapatmaya ve çevrimiçi alışveriş yapanların ilgilendikleri ürünleri daha iyi görselleştirmelerine yardımcı olur.

Çevrimiçi müşteriler için bu bir oyun değişikliği olabilir. AR deneyimi, çevrimiçi müşterilerin satın almak istedikleri ürünleri algılama biçimini değiştirebilir. AR kullanarak, müşteriler ihtiyaçlarını ve satın almayı düşündükleri ürünlerin gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını daha iyi anlayabilecekler. Bazı e-ticaret markaları, AR'yi denemeye çoktan başladı ve bu, rekabette öne çıkmalarına yardımcı olacak. Daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak, tüketicilerin daha iyi çevrimiçi alışveriş yapmasını sağlayacaktır. Şirketler AR'yi yalnızca müşteri deneyimini iyileştirmek için değil, aynı zamanda müşterilerin ürünleri şahsen sağlayabilecekleri şekilde test etmelerine ve keşfetmelerine olanak tanımak için kullanıyor.

Ve sonunda ...

Teknolojideki gelişmeler ve tüketici davranışındaki değişikliklerle birlikte, 2021'deki bu e-ticaret trendlerini takip etmeniz gerekiyor. Hangi e-ticaret trendi yapmaya karar verirseniz verin, bunu müşterilerinizin alışveriş deneyimini iyileştirmek ve uzun vadeli bir ilişki kurmak için yapın. onları. E-ticaret gelişiminizi yan yana geliştirerek ve bu e-ticaret trendlerinden yararlanarak bir sonraki seviyeye taşıyın.

Yorumlar (0)
Yorum Paylaş